Facebook Instagram Youtube
Menü

Akadémiánk játékosa, Lukácsi Gábor a Real Madrid elleni döntővel zárta az U18-as Euroligát!

2024. január 30.
Akadémiánk játékosa, Lukácsi Gábor a Real Madrid elleni döntővel zárta az U18-as Euroligát! Szenzációs napokat élt át Lukácsi Gábor, akit meghívtak az U18-as korosztály legrangosabb európai versenysorozata, az Adidas Next Generation Tournament idei első állomására. A Next Generation Team Podgorica csapatával egészen a döntőig menetelt, ahol a háromszoros bajnok Real Madriddal vívtak óriási csatát!

A Next Generation Team Podgorica névre keresztelt csapatban olyan játékosok kaptak helyet, akiknek a klubja nincs ott a sorozatban, de érdemesnek tartották őket meghívni erre a tornára, ahol megmutathatják magukat, a tehetségüket. Akadémiánk kiválósága, a mindössze 16 éves Lukácsi Gábor is köztük volt, s tartalmas, nagyon értékes három napot töltött Montenegró fővárosában.

Csoportjában három mérkőzés várt a Next Generation Team Podgorica együttesére, amely mindhármat megnyerte! A német topcsapat, az Alba Berlin elleni győzelemmel indult a sorozat (93-53), ezen a meccsen Gábor 17:17 percet kapott, ezalatt 11 pontot dobott, 3 lepattanó, 4 gólpassz és 1 szerzett labda fűződött a nevéhez. Jöhetett a francia Cholet Basket elleni csata, amelyen 15:30 perc alatt 10 pontig és 1 lepattanóig jutott, csapata pedig 82-67-re nyert. A harmadik csoportmeccsen az SC Derby Podgorica volt az ellenfél, a 85-83-as győzelemmel végződő találkozón Gábor 9:34 percet kapott.

A Next Generation Team Podgorica ezzel megnyerte csoportját, és készülhetett a döntőre! Az ellenfél nem akárki volt: a háromszoros ANGT-bajnok Real Madrid következett a fináléban. Ezen a meccsen Akadémiánk játékosa 1:23 percet tölthetett a pályán, csapata azonban így is közel állt a győzelemhez, 10 ponttal is vezetett, a spanyolok azonban jobban hajráztak, és végül 86-79-re nyertek.

A torna végeredménye: 1. Real Madrid, 2. Next Generation Team Podgorica, 3. SC Derby Podgorica, 4. Bayern München, 5. Umana Reyer Venice, 6. Alba Berlin, 7. Cedevita Olimpija Ljubljana, 8. Cholet Basket.