Facebook Instagram Youtube
Menü

Magabiztos győzelemmel elődöntős kadett csapatunk az országos döntőn

2024. május 10.
Magabiztos győzelemmel elődöntős kadett csapatunk az országos döntőn Kecsmárik Olívia (24 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz, 33 VAL) és Josepovits Kinga (24 pont, 10 lepattanó, 35 VAL) vezérletével magabiztos győzelemmel indította a leány kadett országos bajnokság döntőjét Akadémiánk együttese, Meszler Balázs tanítványai a második negyedtől uralták a negyeddöntőt és folytathatják a harcot az érmekért.

Kecsmárik Olívia duplájával indult a leány kadett országos döntő, amelyre hamar érkezett válasz győri oldalról. Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, két ponttal ugyan többet dobott ellenfelünk az első nyolc percben, de nem tudott jobban meglépni egyik gárda sem a másiktól (13-11). A második játékrészben viszont nagyobb előnyre tettünk szert, Kecsmárik Olívia előbb kiegyenlített, majd Josepovits Kinga 4 pontra növelte a különbséget. A negyed felénél egyenlíteni tudott a Győr, majd Rigó révén át is vette újra a vezetést, de Kecsmárik Olívia támadásban remekelt, Kovács Nóra duplájával pedig már 7 pont volt az előnyünk. Ismét javult ellenfelünk játéka, de Josepovits Kingáék ritmust váltottak és végül 8 pontos előnnyel mehettek a nagyszünetre (31-39). Gerber Luca és Kovács Nóra szenzációsan teljesített védekezésben. Ott folytatták Meszler Balázs tanítványai a mérkőzést, ahol a félidő előtt abbahagyták: jól szedték a lepattanókat, amelyeket értékes pontokra váltottak, 18 pontos pécsi vezetésnél kért a Győr időt. Az utolsó negyedben rotálni is tudta csapatát vezetőedzőnk, a győzelem nem került veszélybe, 71-58-as pécsi sikerrel Akadémiánk együttese jutott az elődöntőbe.

Meszler Balázs: Nagyon örülünk a négybe jutásnak! Gratulálok a csapatnak! Ismét hullámzóan játszottunk, de volt egy harmadik negyedes extránk, illetve egy extra védekezésünk, amivel eldőlt a mérkőzés. Ahhoz, hogy holnap is nyerjünk és tovább tudjunk menni a döntőbe, sokkal kiegyensúlyozottabbnak kell lennünk az egész mérkőzés alatt és nem engedhetünk meg magunknak egyéni fegyelmezetlenségeket!

UNI Győr NKA/A – NKA Pécs/A 58-71 (13-11, 18-28, 9-21, 18-11)